5 مرحله درزگیری و آب بندی سینک با چسب آکواریوم + تصویر

چسب‌های سیلیکونی که اکثر مردم آن را با نام چسب آکواریوم می‌شناسند در پُر کردن شکاف‌های سرویس بهداشتی، سینک ظرفشویی، آینه‌ها، وان حمام و ... بسیار پُرکاربرد هستند و همچنین ظاهر زیبای آن را حفظ می‌کنند.

در صورتی که موارد استفاده از چسب‌های سیلیکونی رعایت نگردد میتواند کاری کثیف، چسبناک و سخت باشد و کار آب‌بندی به خوبی انجام نخواهد شد.

 

به چه ابزارهایی نیاز داریم؟

  • پمپ چسب آکواریوم (تفنگ چسب)
  • یک عدد کارتریج چسب سیلیکون رازی GI200
  • یک عدد تیغ یا چاقوی تیز
  • کاردک

1- آماده سازی محل برای شروع آب‌‌بندی

قبل از شروع کار در صورتی که قبلا محل مورد نظر با چسب سیلیکون آب‌بندی شده، آن را توسط یک چاقوی تیز و یا تیغ محکم  پاک کنید. (هنگام کار با تیغ و یا چاقو نکات ایمنی را رعایت فرمایید)

این منطقه از سینک بسیار حائز اهمیت است و نباید کثیف، خاکی، روغنی و یا گریسی باشد و هرگونه آلودگی می‌تواند کیفیت کار را کم کند. پس بسیار مهم است که این محل را به خوبی پاک و تمیز کنید.

پاک کردن چسب آکواریوم از کنار سینک ظرفشویی

 

2- کارتریج چسب سیلیکون رازی را آماده کنید

با استفاده از یک کاتر و یا چاقو، نوک لوله چسب را با زاویه 45 درجه بُرش دهید. مطمئن شوید که نوک لوله چسب کوچک باشد تا کنترل کافی بر روی خارج شدن چسب از آن را داشته باشید. سپس کارتریج GI200 را روی پمپ چسب (تفنگ چسب) نصب نمایید.

 

3- قبل از شروع حتما تست کنید!

اگر برای بار اول است که می‌خواهید این کار را انجام دهید قبل از شروع به کار، جریان و فشار چسب را روی یک تکه کاغذ تست و آزمایش کنید.

 

 

 

 

4- مرحله اول تزریق چسب سیلیکون (آکواریوم)

پس از نصب کارتریج روی  تفنگ چسب، دستگاه چسب سیلیکون را در زاویه 45 درجه بگیرید و بالای سطح نگهدارید تا بتوانید جریان چسب را کنترل کنید. پمپ را به صورت مداوم در یک راستا حرکت دهید و تا رسیدن به انتهای محل مورد نظر از توقف تزریق جلوگیری نمایید تا سطح به صورت یک دست چسب کاری شود. بعد از رسیدن به انتهای مسیر به آرامی دست از کار بکشید و پمپ چسب را از محل مورد استفاده دور کنید.

 

 

5- شکل دهی و یکسان سازی سطوح

به سادگی با یک وسیله مانند کاردک گِرد، چوب بستنی و یا حتی نوک انگشت خود چسب را از ابتدا تا انتها به صورت یکسان در شکاف بین سینک و دیوار و یا کابینت فشار دهید تا همه درزها پوشیده شود و یک پیوند صاف و یک دست ایجاد شود.

نکته: به منظور جلوگیری از چسبیدن چسب قبل از انجام فرآیند، چوب بستنی و یا انگشت خود را هر بار با مخلوطی از آب و صابون خیس نمایید.

 

زمان مناسب برای خشک شدن چسب آکواریوم بسته به ضخامت و دمای محل مورد استفاده از 8 ساعت به صورت لایه کامل می‌باشد. 

تهیه و تنظیم: مهندس امیر اقبال مدیر تحقیق و توسعه و مدیر بخش آموزش‌های فنی رازی

طراحی سایت شرکتی نونگار پردازش

© 2018 DESIGNED BY nonegar . ALL RIGHTS RESERVED