آماده سازی سطوح برای چسبندگی و استفاده از چسب‌های مختلف

در این مقاله سعی می‌شود که شما مشتری محترم با یکی از مراحل مهم در چسبندگی قطعات مورد نظر که باید چسبیده شوند که همان آماده سازی سطوح می‌باشد آشنا شوید. ابتدا باید هر دو قطعه که می‌خواهیم بچسبانیم را برای داشتن پیوندی محکم‌تر باید عاری از هرگونه آلودگی، گردوغبار و ذرات ریز مواد خارجی شود که این کار به راحتی توسط دستمال‌های تنظیف یا مشابه انجام می‌شود. همانطور که می‌دانیم یکی از بهترین روش‌ها برای چسبندگی بهتر ایجاد خلل و فرج در روی سطح است که در این صورت چسب به لایه‌های قطعه منتقل می‌شود. این کار را می‌توان به وسیله سمباده زن ساده انجام داد.

و سپس بایستی توسط حلالی مانند استون و یا الکل صنعتی جهت چربی زدایی در صورت وجود چربی اقدام نماییم و در تمام مراحل استفاده از دستکش و عینک ایمنی برای آماده سازی سطوح توصیه می‌گردد. و سپس باید به قطعات تمیز شده و چربی زدایی شده دست زده نشود تا سطح قطعات خشک شود. حال می‌توان از چسب مورد نظر به صورت لایه جهت چسباندن استفاده کرد.

آنقدر مطلب آماده سازی سطوح برای چسبندگی مهم است که گاها بدون انجام روش‌های گفته شده نمی‌توان توقعی در چسبندگی بهتر از چسب مورد نظرتان داشت. که بعد از مرحله آماده سازی باید از چسب و کاربرد آن اطلاع کافی داشته باشید و عملیات چسبندگی را به خوبی در پیش خواهید داشت.

در این مقاله جهت کارهای فنی و اگر نیاز به روش‌های آماده سازی علمی‌تری داشت می‌توان از روش‌های سند بلاست آماده سازی سطح به روش پاشیدن ماسه با هوای فشرده (Sand Blast) نامیده می‌شود که در این روش برای زبر کردن سطح از ماسه‌های استاندارد و فشارهوای( بالای 7 بار )سطح سندبلاست (مطابق استانداردهای مشخص) شود. و در پایان چسبندگی ایده‌آل‌تری ایجاد خواهد شد که همانطور که توضیح داده شد این کار برای کارخانجات و قطعات با تیراژ بالا توصیه می‌شود.

صنایع شیمیایی رازی همواره در راه اطلاع رسانی علمی و صحیح به شما مشتری محترم می‌باشد و شما همواره می‌توانید محصولات و روش‌های استفاده آن و مشخصات فنی را در همین وبسایت مطالعه فرمایید و یا در صورت نیاز به هرگونه مشاوره فنی با ما (شماره تلفن در قسمت تماس با ما) تماس حاصل فرمایید.

تهیه و تنظیم: مهندس امیر اقبال-مدیر تحقیق وتوسعه

 

 

طراحی و توسعه : نونگار پردازش تمامی حقوق محفوظ است

© 2018 DESIGNED BY no negar . ALL RIGHTS RESERVED