خانه تکانی نوروز و تعمیرات منزل با چسب رازی

با نزدیک شدن به عید نوروز و شب عید مردم خود را برای نظافت و تعمیرات منزل آماده و خانه تکانی آماده می‌کنند. اما مهم‌ترین چالش برای خانه تکانی و تعمیرات منزل این است که کار را از کجا شروع بکنیم؟

لوازم منزل همیشه مورد توجه اعضای خانواده است و همیشه بدون عیب و نقص بودن آنها یکی از دغدغه‌های اعضای خانواده می‌باشد. در بیشتر موارد این عیب‌ها و نقص‌ها بر اثر شکستکی و یا جدا شدن قطعات در لوازم و ابزارهای ما به وجود می‌آید که می‌توان با استفاده از چسب آنها را برطرف نمود.

چسب، یکی از قدیمی‌ترین ابزارهایی است که بشر را در طی قرن‌ها زندگی کردن روی کره زمین، همراهی کرده است.

چسب در واقع، حکم همان نمکی را دارد که در غذا می‌ریزیم و آن را خوش‌طعم و قابل خوردن می‌کنیم. نمک در غذای نهایی دیده نمی‌شود اما وجودش ضروری است. چسب هم همین ماجرا را دارد. اگر در ساخت و تعمیر وسایل مختلف و سازه‌های گوناگون، حضورش را از ما بگیرد دیگر همه چیز آشفته می‌شود و از شکل خارج می‌گردد.

با توجه به افزایش قیمت و گرانی محصولات و لوازم منزل، ایده «تعمیر به جای تعویض» در اکثر خانه‌های ما به راه افتاده است. بهترین راه جهت جلوگیری از اتلاف منابع و تحمیل هزینه‌های زیاد استفاده از چسب جهت تعمیرات لوازم منزل می‌باشد.

شروع تعمیرات

بهترین کار برای مرمت لوازم شکسته استفاده از چسب خوب و با کیفیت است که متناسب با محل استفاده، طراحی و ساخته شده است.

تعمیر مبل و میز شکسته

به جهت تعمیر لوازم چوبی شکسته و چسباندن قطعات مختلف آن دو مدل چسب چوب توسط شرکت رازی طراحی و ساخته شده است که برای تعمیر لوازم چوبی منزل می‌توانید استفاده کنید.

چسب چوب وینول بهترین گزینه برای تعمیر لوازم منزل است زیرا این چسب علاوه بر چسبندگی بسیار خوب و راحتی استفاده که ویژگی مشترک آن با چسب چوب راش رازی می‌باشد، پس از استفاده روی سطوح بی‌رنگ خواهد شد و کاملا شفاف خواهد بود.

چسب وینول رازی کاربردهای دیگری همچون استفاده در صنایع مبلمان و لوازم اداری، چوب، گچ بری ، گل سازی و غیره نیز کاربرد دارد. این چسب در تیوپ‌های کوچک نیز طراحی شده تا استفاده آن در منزل نیز به راحتی انجام گیرد.

 

لولاهای پُر سَر و صدا

یکی دیگر از مواردی که در تمامی منازل هنگام تعمیرات پایان سال مورد توجه قرار می‌گیرد لولاها و قسمت‌های متحرک درب‌ها و پنجره‌هاست که به علت زنگ زدگی و فرسودگی ایجاد سر و صدا می‌کنند. همچنین قسمت‌های زنگ زده آنها جلوه بدی به نمای منزل و قسمت‌های مختلف خانه خواهد داد.

به منظور رفع این مشکل شرکت رازی محصول اسپری روان کننده RZ-40  را طراحی و تولید می‌نماید. این اسپری علاوه بر روان کنندگی قابلیت از بین بردن زنگ زدگی و سولفاته را نیز دارد. از این محصول می‌توانید جهت روان کردن لولای درب منزل، کابینت‌ها، پنجره‌ها و غیره استفاده نمایید.

سرویس بهداشتی و حمام

اگرچه حمام و دستشویی خانه دائم با آب و مواد شوینده در ارتباط هستند، اما این بدین معنا نیست که نیازی به شستشوی حمام و دستشویی نیست. بلکه برای از بین بردن آلودگی‌ها و جرم‌های موجود در حمام و دستشویی لازم است این قسمت از خانه را نیز با دقت و حوصله بشویید.

در صورتی که سرویس بهداشت و حمام از موجودات ریز و حشرات پُر شده است بهترین کار استفاده از حشره‌کُش و سوسک‌کُش بایوکیل است. بایوکیل در سه مدل کلاسیک، مناسب فضای منزل با ماندگاری 28 روزه و مدل ماکروفست، مناسب فضای منزل و ماندگاری 56 روزه و بالاتر نسبت به کلاسیک و مدل اکستراجی‌تی مناسب فضای باز، پارکینگ و کاراژ با ماندگاری 56 روزه طراحی و ساخته شده است. این محصولات به دلیل سازگاری با محیط زیست و بی‌ضرر بودن برای انسان و حیوانات خون‌گرم انتخاب بسیار مناسبی برای این کار است.

آب‌بندی با چسب سیلیکون

یکی دیگر از مواردی که در پایان سال مورد توجه در تعمیرات است آب‌بندی و در رزگیری است. سرویس‌های بهداشتی و سینک ظرفشویی از جمله محل‌هایی است که باید همیشه مورد توجه قرار گیرد. سرویس‌های بهداشتی به علت اینکه در معرض مداوم آب هستند نیاز دارند تا به طور مرتب تعمیر شوند و آب‌بندی و درزگیری مناسب روی آنها انجام شود.

چسب‌های سیلیکون رازی در مدل‌های مختلف جهت انجام این امور طراحی و تولید شده‌اند. از مدل‌های مختلف این چسب می‌توان به سیلیکون GI200، سیلیکون مرسی، سیلیکون رازی‌سیل، سیلیکون رازی‌فلکس اشاره کرد که با ویژگی‌های منحصر بفرد در موارد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

تولیدات و کاربردها

برای تعمیر انواع لوازم منزل نیز چسب‌های متنوعی توسط شرکت شیمیایی رازی طراحی و تولید می‌شود. به عنوان مثال از چسب پی‌وی‌سی و پی‌وی‌سی فشار قوی جهت تعمیر و چسباندن لوله‌های شکسته، از چسب‌های سیلیکونی رازی جهت درزگیری و آب‌بندی، از چسب 123 (رازیفیکس) جهت چسباندن انواع قطعات و غیره استفاده می‌شود. این موارد تنها بخش کوچکی از تولیدات شرکت رازی در زمینه‌های مختلف است.

 

ویراستار: مهندس امیراقبال مدیر تحقیق و توسعه یکتا همراه رازی 

طراحی سایت نونگار پردازش

© 2018 DESIGNED BY nonegar . ALL RIGHTS RESERVED